Duet fotograficzny

W zakładce O NAS możecie znaleźć informację, że Monochrom Photo to duet fotograficzny. Część z Was pewnie zastanawia się co to oznacza w praktyce i kto tak naprawdę robi zdjęcia. Bo o ile przy sesjach ślubnych duety są dość powszechne – przy sesjach portretowych jest to dość rzadki model.

Trochę historii

Zaczęliśmy się uczyć fotografii kilka lat temu, w tym samym czasie. W trakcie sesji portretowych zawsze pracowaliśmy razem. W przypadku sesji modowych stanowiło to bardzo dużą wartość dodaną – wytwarzała się między nami zdrowa rywalizacja, podnosiliśmy sobie nawzajem poprzeczkę i wzajemnie inspirowaliśmy. Kiedy zaczęliśmy robić sesje biznesowe – prowadziliśmy je wspólnie, część ujęć robiona była przeze mnie, część przez Kamila. Ale ze względu na to, że stylistyka tego typu zdjęć nie jest aż tak zróżnicowana z sesji na sesję jak przy fashion czy beauty – ustaliliśmy nasz wspólny styl i podejście do współpracy z klientami biznesowymi i zaczęliśmy prowadzić sesje zamiennie.

Co to oznacza?

Dziś sesje indywidualne w zależności od naszych kalendarzy prowadzimy zamiennie, starając się zawsze poinformować Klienta kto będzie robił dla niego zdjęcia. Dzięki temu, że długo pracowaliśmy razem mamy ten sam styl oświetlenia, ten sam styl obróbki, a finalne gotowe zdjęcia zawsze przechodzą przez „double check” i są sprawdzane przez drugą parę oczu.

Przy sesjach firmowych dzielimy się klientami – część firm obsługuje Kamil, część ja. Osoba, która robiła zdjęcia – robi też retusz, bo wie na co zwracać uwagę i jak odpowiedzieć na czyjeś konkretne prośby odnośnie obróbki.

Czy pracujemy wspólnie na jednej sesji?

Tak, jest to możliwe w dwóch przypadkach: sesje niebiznesowe, np. lookbook dla marki odzieżowej (przykłady poniżej). Oraz: duża, rozbudowana sesja firmowa z dwoma planami zdjęciowymi.

   

 

Dodatek

Prace światowej sławy duetów fotograficznych możecie zobaczyć tutaj:

Inez & Vinoodh 

Mert Alas & Marcus Piggott